top of page

Kdo jsem?

Jmenuji se Barbora Klement Hůlková. Říkám si cestoholik proto, že bez cestování nemůžu žít. Baví mě nejen navštěvovat nová místa, ale také stále více poznávat ta, která už dobře znám.

 

Miluju odhalovat příběhy měst, přehrabovat se v jejich historii, objevovat jejich skryté poklady, zapomínat na čas v muzeích a galeriích a zažívat ojedinělé zážitky.

 

Ráda své cestovatelské poznatky a vjemy sdílím, doporučuji a předávám dál. Ráda na sebe beru roli prostředníka mezi člověkem a duší místa.

 

Cestování je proto součástí mého soukromého i pracovního života. Od roku 2009 pracuju coby průvodce skupin českých turistů v zahraničí. Specializuji se především na poznávací cesty, zejména pak na městskou kulturně-historickou turistiku. Odprováděla jsem na dvě stovky zájezdů v řadě evropských, amerických a asijských zemích.

 

Profil průvodce na webu CK Radynacestu (+ recenze klientů ze 128 odprováděných zájezdů pro tuto cestovní kancelář)

Mojí láskou a vášní je také naše stověžatá matička Praha. Provádím po Praze pestrou paletu národností v angličtině, němčině a francouzštině a jsem autorkou projektu Prahoholik s nabídkou tematických procházek Prahou pro českou veřejnost. Momentálně na něj pro jiné aktivity bohužel nemám tolik času, ale věřím, že ho brzy obnovím.

 

Píšu také cestopisné články a turistické průvodce. Vymýšlím programy zájezdů a webové obsahy cestovním kancelářím a cestovatelským portálům, pořádám přednášky a besedy, bývám hostem na cestovatelských festivalech.

Poslední roky jsem činná rovněž v kultuře. Jsem zakladatelkou a manažerkou projektu Opera lidem, který se snaží přiblížit operu široké veřejnosti. Působím jako umělecký manažer a PR manažer svého manžela, Daniela Hůlky. Organizuju koncerty, představení, kulturní akce nebo třeba tiskové konference k zajímavým tématům. Není pro mě důležité, v jakém oboru zrovna působím. Baví mě jejich vzájemné prolínání a nejdůležitější pro mě je, že vše, co ve svém (nejen) profesním životě dělám, dělám s láskou a radostí.

 

Baví mě zprostředkovávat ostatním lidem zážitky, pozitivní emoce a radost ze života. Miluju, když cítím, že lidé zapomínají na své starosti a problémy a zkrátka jen "jsou". V tu danou chvíli. Plni radosti, pozitivních emocí a nových vjemů. Jako prostředky k tomu používám cestovní ruch i kulturu a razím heslo: "Život máme proto, abychom jej žili."

 

Jsem moc ráda, že jste navštívili tyto stránky a budu se těšit na naše setkání.

Ať už v Praze, v Tokiu nebo třeba na opeře :).

Barbora Klement Hůlková (Cestoholik)

DSC03348.JPG

Bodghája, Indie

thumb_IMG_5817_1024.jpg

Hora Fudži, Japonsko

IMG_4824.JPG

New York City, USA

FullSizeRender.jpg

Moskva, Rusko

bottom of page