top of page

Kdo jsem?

Jmenuji se Barbora Klement Hůlková. Říkám si cestoholik proto, že bez cest nemůžu žít. Baví mě nejen navštěvovat nová místa, ale také stále více poznávat ta, která už znám.

 

Baví mě totiž odhalovat příběhy měst, přehrabovat se v jejich historii, objevovat jejich skryté poklady a zažívat na nich ojedinělé zážitky.

 

Ráda své cestovatelské poznatky, vjemy a zážitky sdílím, doporučuji a předávám dál. Ráda na sebe beru roli prostředníka mezi člověkem a duší místa.

 

Cestování je proto součástí mého soukromého i pracovního života. Již řadu let pracuji aktivně coby průvodce skupin českých turistů v zahraničí. Specializuji se především na poznávací cesty, zejména pak na městskou kulturně-historickou turistiku. Odprováděla jsem na dvě stovky zájezdů v řadě evropských, amerických a asijských zemích.

Profil průvodce na webu CK Radynacestu

(+ recenze klientů ze 121 odprováděných zájezdů pro tuto cestovní kancelář)

Jakým průvodcem se snažím být

Mojí láskou a vášní je také naše stověžatá matička Praha. Provádím po Praze pestrou paletu národností v angličtině, němčině a francouzštině a jsem autorkou projektu Prahoholik s nabídkou tematických procházek Prahou pro českou veřejnost.

Začátkem prosince 2019 jsem s kolegou a kamarádem spustila projekt spojený se zážitkovým cestováním v Japonsku. Snad nám situace kolem covid-19 brzy umožní zveřejnit program a termín první zážitkové výpravy do Japonska. Pokud o tom chcete být do budoucna v obraze, sledujte prosím naši facebookovou stránku Zažít Japonsko.

 

Píšu také cestopisné články a turistické průvodce. Vymýšlím programy zájezdů a webové obsahy cestovním kancelářím a cestovatelským portálům, pořádám přednášky a besedy nebo bývám hostem na cestovatelských festivalech. Ve volném čase spravuji svoji stránku Cestoholik, na které najdete veškeré důležité informace o mně, mé vlastní blogové příspěvky a také odkazy na články o krásných místech naší planety, které jsem publikovala jinde.

 

Jsem moc ráda, že jste navštívili tyto stránky a budu se těšit na naše setkání.

Ať již v Praze nebo třeba v Tokiu :).

Váš Cestoholik - Barbora Klement Hůlková

DSC03348.JPG

Bodghája, Indie

thumb_IMG_5817_1024.jpg

Hora Fudži, Japonsko

IMG_4824.JPG

New York City, USA

bottom of page